Історія школи

 

                            Історія  Березівської  ЗОШ  І-ІІ ступенів

Як і кожен навчальний заклад, Бере­зівська загальноосвітня школа І—II ст. має цікаву історію.

Її літопис розпочався ще з 1862 року. Саме тоді у селі відкрили школу грамоти, яку перетворили в однокласну церковнопарафіяльну. Опісля, у 1899-му, тут розпочали споруджувати спеціальне приміщення для школи на кошти прихо­жан та із сум земського збору в 200 карбо­ванців.

На жаль, офіційних даних про розви­ток освіти у Березівці післяреволюційного та довоєнного періодів знайти не вдалося, тому історія школи продовжується з весни визволення 1944 року.

22 березня 1944 року стало святом для села: цього дня урочисто відкрили школу. Учнів набра­лося на шість класів початкової школи. Директором призначили Ганну Самойлівну Данилюк.

Крім навчання дітей, педагоги займа­лися лікнепом - ліквідовували неписьмен­ність серед дорослих.

Повернувшись із курсів, директор Г. С. Данилюк заходилася обладнувати на подвір'ї школи спортивний майдан­чик, де почали проводити уроки фізкуль­тури. У 1947 році директором призначають Івана Степановича Чапалду.

У 1948-му навчання потроху налагоджу­валося. Діти, які закінчували чотири класи, продовжували його у Серединській або Тернівській семирічках. Ті, які не мали такої змоги, в 11-12 років змушені були іти працювати.

Семирічну школу в Березівці відкрили в 1960 році, яку реорганізували у восьми­річну в 1961 р. Заняття, правда, проводили у дві зміни, тому що на той час були пара­лельні класи. З 1960-го директором пра­цював Іларіон Васильович Ящук.

Після об'єднання Серебрійського і Березівського колгоспів у сусідньому від­крили філіал Березівської восьмирічки. Школа поповнюється великим загоном молодих спеціалістів. Керівником колективу стає Варлаам Омелянович Овчар.

У 1971 році посаду директора школи обійняв учитель англійської мови Микола Олександрович Колосов. Він керував педагогічним колективом до 1976-го. Молодий енергійний керівник продовжував розпочате будівництво нового приміщення школи. Його завершила наступний директор – Любов Павлівна Караван. Обєкт зводили студенти.

З 1987 року по 1995-й на посаду директора призначили Ящук Юлію Йосипівну. Вона найперше звернулася за допомогою до голови колгоспу Володимира Сергійовича Сторожука, якого запросила в школу, аби сам оцінив ситуацію.

У 1995 році став директором школи Віталій Володимирович Кравець.

З 2001-го колектив школи очолила Лариса Омелянівна Грицик. На посаді директора вона працювала 9 років.

Посаду директора з 1 вересня 2010 р. обі­ймає Тетяна Анатоліївна Бурдейна.

У школі працює 10 вчителів. З них мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» - 4, «спеціаліст другої категорії» - 4, «спеціаліст» - 2.

Школа постійно бере участь у районних предметних олімпіадах та конкурсах.